اخبار

1396/09/25
پژوهشگر محترم: از شما دعوت میشود تا با کنفرانس برتر انرژی ایران همراهی بفرمایید. شما می توانید با عضویت در هیئت داوران، کمیته علمی و یا با ارسال مقالات ارزشمند خود به ما بپوندید.


 هفتمین کنفرانس بین المللی ایتک "رويکردهاي نوين در نگهداشت انرژي"، در بهمن ماه امسال در اتاق بازرگانی ایران برگزار خواهد شد. این کنفرانس که با توجه به اقبال عظیم دانشگاه ها، دولت، محققان و دانشجویان برجسته در زمینه مهندسی انرژی از داخل و خارج کشور کنفرانس برتر انرژی ایران شناخته می شود. در جلسه اول شورای سیاستگذاری کنفرانس شخصیتهای برجسته انرژی ایران، نظیر آقای مهندس ترکان، مهندس میرسلیم، دکتر شمس اردکانی، دکتذ عامری، دکتر پدیدار . .  . ونمایندگان اغلب سازمانهای مطرح انرژی شرکت داشتند.
به اطلاع می رساند دبیر خانه اجرایی اقدام به جمع آوری بانک رزومه هاجهت استفاده حداکثری از توان جامعه علمی و اجرایی کشور و همچنین افزایش کیفیت مقالات پذیرش شده، از اساتید و مدیران موسسات و سازمان های علمی و اجرایی دعوت به همکاری می نماید. لذا مستدعی است کلیه عزیزانی که تمایل به همکاری دارند در صفحه اصلی سایت به سامانه داوری رفته ثبت نام کنند و فایل رزومه PDF یا WORD خود را بصورت ZIP برای ما ارسال کنند . لطفا در وارد کردن ایمیل و شماره تماس دقت کنید تا پس از تایید پنل شما فعال شود.
 

1396/09/20
معاونت محترم مرکز همکاری های علمی بین المللی طی نامه ای برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی و محیط زیست را بلامانع اعلام نمودند.


 

1396/07/27
از جمله سازمانهای شرکت کتتده عبارت بودند از وزارت نیرو، وزارت صمت، شرکت ملی نفت ایران، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی (ساتبا)، سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، سازمان بهره وری ایران، بنیاد امید ایرانیان، انجمن استصنا، انجمن اپک، انجمن سوخت های زیستی، موسسه تحقیق و توسعه صنعت احداث، سندیکای سیمان، سندیکای صنعت برق ایران، دانشگاه صنعت نفت . . . تحت نظر کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی برگزار شد.در شورای سیاستگذاری این کنفرانس که در بهمن ماه امسال به ریاست آقای دکتر شمس اردکانی و به دبیری آقای دکتر عامری برگزار خواهد شد، آقایان مهندس ترکان، مهندس میرسلیم، دکتر پدیدار و جمعی از دست اندرکاران و متخصصین برجسته در زمینه انرژی شرکت دارند. در این جلسه رهنمودهایی به شرح زیر ارائه شد که در دستور کار کنفرانس قرار گرفت.

آقای مهندس ترکان از نهاد ریاست جمهوری پیشنهاد فرمودند تا ترازنامه انرژی ایران با در نظر گرفتن ارزش واقعی اقلامی نظیر آب، گاز و دیگر اقلام ثروت ملی که در محاسبات فعلی ترازنامه مجانی ارزیابی می شوند، تهیه شود و در پنلی در کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.
آقای مهندس میرسلیم عضو نهاد تشخیص مصلحت نظام پیشنهاد کردند که سند مدیریت جامع انرژی که به وسیله تشخیص مصلحت تدوین گردیده مورد تاکید قرار گرفته، و نقش اشکال مختلف انرژی از جمله انرژی هسته ای بررسی شده تا سیاستگذاری آینده انرژی ایران برای بیست یا پنجاه سال آینده در نظر گرفته شود.
خانم مهندس غلامرضایی از ایمیدرو پیشنهاد پنلی برای بررسی قیمت گذاری ناعادلانه گاز برای صنایع و معادن را دادند. آقای مهندس رضایی، مدیرکل برنامه ریزی تلفیقی وزارت نیرو، پیشنهاد کردند که مدیریت یکپارچه آب و برق در دستور کار کنفرانس قرار بگیرد. خانم دکتر عابدی، عضو شورای سیاستگذاری سازمان بهره وری معتقد بودند که سازمان بهره وری کشور باید بیشتر در مسائل مربوط به انرژی که در این کنفرانس مطرح می شود، مشارکت کند. آقای دکتر نوفرستی، رئیس انجمن جامعه ایمن، به اهمیت ویژه ملاحظات زیست محیطی اشاره کردند و آقای دکتر شمس، ریاست کمیسیون اتاق بازرگانی ایران و ریاست کنفرانس در این زمینه رهنمود دادند که با توجه به نقش تاریخی ایرانیان در احترام به طبیعت و تعهدات متمدنانه ایران در سازمان ملل، باید برای کم کردن انتشار کربن برنامه ریزی شود و این امر باید در دستور کار کنفرانس قرار بگیرد.
آقای دکتر شمس اردکانی همچنین تبیین کردند که باید به مسائل آب در ایران توجه خاص معطوف شود و از نماینده سازمان ملل که امسال از طریق ویدئو از راه دور در کنفرانس شرکت میکند باید خواست تا درباره مسائل ملموس در ایران اظهار نظر نماید.
آقای مهندس کوروش صفایی از وزارت صمت در به برجسته کردن نقش صنعت در کنفرانس اشاره نمودند. آقای دکتر شکوهی از دانشگاه صنعت نفت به نقش تاسسیسات هسته ای در موارد متعددی بجز تولید انرژی اشاره کردند و آقای دکتر پدیدار ریاست کمیسیون انرژی اتاق تهران تاکید داشتند که باید نقش بخش خصوصی در سیاستگذاریهای آینده انرژی و بخصوص در مورد اجرای قراردادهای نفتی اخیر بشدت مورد تاکید قرار بگیرد و به همین جهت پنلی برای این امر در کنفرانس طراحی شود.  
همچنین بنا شد که بیانیه ها و موضوعات عنوان شده در کنفرانس های قبلی به شرح زیر پیگیری شوند:
•    بالا بردن بهره وری انرژی در پالایشگاه ها، نیروگاه ها و بطورکلی در نهادهای انرژی زیر نظر دولت
•    توجه و پیگیری تصمیمات بین المللی که بزودی گریبانگیر ایران می شود. ملاحظات زیست محیطی و جریمه های احتمالی آلوده سازی
•    تلاش برای تبدیل ایران به هاب انرژی منطقه
•    حرکت در جهت رهاسازی قیمت های انرژی و حذف یارانه های نقدی
•    بررسی و تعیین روشی منطقی و اقتصادی برای استفاده و یا حذف گازهای فلر
•    اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و اجرایی شدن ماده 12
•    اقتصادی کردن انرژی های تجدید پذیر و به کارگیری ظرفیت های بخش خصوصی
•    تعیین متولی برای تدوین و اجرای استراتژی دراز مدت کشور در مورد انرژی (طرح جامع)

1396/07/27
از روز اول آبان ماه 96 هفتمین کنفرانس بین المللی ایتک آغاز به ثبت نام کاربران عزیز و ثبت چکیده مقالات می نماید. لطفا قبل از ارسال چکیده ها راهنمای ارسال مقالات را به دقت مطالعه بفرمایید
صفحه اولصفحه قبل12 صفحه بعدصفحه آخر